Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Aktualności

Szkolenie z pierwszej pomocy w kl. VI b

Co zrobić w przypadku zakrztuszenia? Jak wykonać masaż serca? Klasa VI b już to wie! Dzięki instruktorowi z Zespołu BHP agencji PZU uczniowie poznali i przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Klasa ćwiczyła zachowanie w przypadku zakrztuszenia, ułożenie rąk do masażu serca i samą akcję na modelu, układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji (na przykładzie pani nauczycielki!), a także symulację uderzenia falami elektro-magnetycznymi. Dużą wiedzą i zaangażowaniem wykazały się harcerki z szkolnego zastępu. Zabawa była przednia, a praktyczna forma szkolenia umożliwiła praktykę udzielania pierwszej pomocy.

Przygotowała:

Małgorzata M. Solecka

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies