Aktualności

Niecodzienna lekcja

Pomysł zaproszenia do naszej szkoły p. Celiny Zdybel ,studentki sinologii ,zrodził się na zajęciach w klasie III „a” ,gdy mówiliśmy o krajach azjatyckich. Dlatego, gdy w dniu 25 XI 2016r. nasz gość przybył do szkoły otrzymał mnóstwo pytań. Wszyscy byli bardzo ciekawi ,czy trudno się nauczyć mówić i pisać w języku chińskim. Otóż okazuje się, że należy opanować co najmniej 3 tys. znaków ,by umieć czytać proste teksty ,a do sprawnego posługiwania się tym językiem potrzeba znać ok.5 -6 tys. znaków /niektóre dialekty liczą 50 tys. znaków/. Język chiński jest językiem tonalnym tzn., że ta sama sylaba w zależności od sposobu wymówienia może oznaczać różne pojęcia. Nasz gość pokazał nam jak się kreśli niektóre znaki chińskie, jak się liczy ,a nawet uczyliśmy się śpiewać chińską piosenkę. Usłyszeliśmy też wiele ciekawostek o kulturze Chin.                                                                                                                   

Organizator :Regina Gajewska

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies