Aktualności

Kino i ekonomia dla gimnazjalistów

W dniu 12 października 2016 r. uczniowie z klas I i II gimnazjum w ZSO im. W. Jagiełły wzięli udział w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego w kinie Bajka. Drugim celem wyjazdu był Dzień Otwarty w Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. Uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez pracownika NBP, który na co dzień zajmuje się przeprowadzaniem kontroli w bankach komercyjnych. Młodzież wzięła udział w lekcji na temat polityki pieniężnej i funkcjonowania banku centralnego. Ciekawym elementem była gra edukacyjna, w której uczestniczyli uczniowie i sztabki złota, które można było uchwycić w dłonie. Hasłem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych było hasło: Poznaj NBP. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać funkcje NBP biorąc udział m.in. w grze, dzięki której dowiedzieli się, co to jest inflacja i jaki jest cel inflacyjny. Zwiedzający mogli również zapoznać się z nową aplikacją NBP Portfel, która podpowiada, jak organizować codzienne wydatki. Z kolei nagrodą za prawidłowe udzielenie odpowiedzi podczas gry Poznaj NBP był bilet do Escape Roomu, kolejnej atrakcji tegorocznych Dni Otwartych.
Escape Room to pokój z zagadkami logicznymi. Zadaniem uczestnika zabawy było ich rozwiązanie i odnalezienie klucza umożliwiającego opuszczenie pokoju w określonym czasie. Młodzi ludzie mogli wcielić się w asystentów prezesa, mających do spełnienia bardzo ważną misję. Uczniowie mogli także upamiętnić swoją wizytę w oddziale NBP, robiąc sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce.

Anna Wnuk

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies