Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Spotkanie z żywą historią

W dniu 16 grudnia 2015 r. w ZSO w Urzędowie odbyło się spotkanie gimnazjalistów z panem Jerzym Paszkowskim z Urzędowa. Gość opowiedział o życiu w PRL-u a głównie o okresie swojej pracy w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. Przybliżył młodzieży formy walki robotników i rolników o prawa człowieka i prawa pracownicze. Dzięki wspomnieniom działacza kraśnickiej Solidarności fakty z historii najnowszej stały się bliższe młodemu pokoleniu, które często nie rozumie terminów: cenzura, stan wojenny, internowanie, pałowanie, Msze św. za Ojczyznę, reglamentacja żywności, itd. Podczas spotkania były prezentowane archiwalne fotografie, ulotki, prasa, dokumenty, proporczyki, odznaki.

Dzieje przemian w państwie polskim, które doprowadziły do odzyskania suwerenności, zahamowania kryzysu gospodarczego i zmian politycznych oraz społecznych zasługują na naszą pamięć.

Anna Wnuk


 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies