Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Spektakl pt. „Mały Książę – chłopiec, który patrzył sercem” w ramach projektu edukacyjnego.

       Uczniowie gimnazjum w ciągu trzech lat nauki zobowiązani są do wzięcia udziału w obowiązkowym projekcie edukacyjnym.

         19 listopada 2015 roku 17 uczniów klasy IICG zaprosiło gimnazjalistów naszej szkoły na spektakl pt. „Mały Książę – chłopiec, który patrzył sercem” i zaprezentowało publicznie efekty swojej pracy.

         Celem projektu było: kształtowanie umiejętności pracy w grupie, wdrażanie do samodyscypliny, praca nad własnym ciałem i emisją głosu. Uczniowie dowiedzieli się także, jaka jest rola reżysera, scenografa, suflera, dźwiękowca i charakteryzatora w dziele scenicznym. Zaprojektowali scenografię, wykonali piękną dekorację i kostiumy oraz zadbali o odpowiednie podkłady muzyczne.

         Przez trzy tygodnie gimnazjaliści z zaangażowaniem pracowali nad przygotowaniem przedstawienia opartego na motywach szkolnej lektury „Mały Książę”.

         Warto było poświęcić kilka godzin na wspólne działanie, ponieważ piękny spektakl spodobał się uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje starannie wykonana scenografia i doskonała gra młodych aktorów. Nie zabrakło też tańców, śpiewu oraz nastrojowej muzyki. Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwała nauczycielka języka polskiego – pani Anna Buława.


 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies