Strona główna

Wolski Bór – spacer po jesiennym lesie

         Dzień Drzewa obchodzony jest w październiku, a jesień to doskonała pora na spacer po lesie. Klasa VI A z wychowawczynią Małgorzatą M. Solecką wybrała się do leśniczówki Wolski Bór. Ten odnowiony obiekt we wsi Bęczyn prezentuje się okazale. Leśniczy Maciej Kotuła swoją opowieść o szumiącym lesie rozpoczął od drewnianej kapliczki św. Huberta, patrona myśliwych i leśników. Następnie przeszliśmy na miejsce przeznaczone do biwakowania, gdzie leśniczy pokazał zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w lesie. Uczniowie dowiedzieli, że pobliskie lasy zamieszkuje duża ilość zwierzyny, w tym nawet orzeł bielik. Na pożegnanie wszyscy otrzymali pamiątkowe magnesy ufundowane przez Lasy Państwowe. Lasy to nasz skarb, od naszego zachowania zależy równowaga biologiczna środowiska naturalnego.


Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies