Strona główna

Kraków po angielsku

12 czerwca 2015r. uczniowie klas VI szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach projektu z języka angielskiego Scenes from Urzędów in English, którego koordynatorem jest Małgorzata M. Solecka. W Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych mieliśmy przyjemność spotkania Konsula ds. Prasy i Kultury Briana George’a. Rozmowa odbyła się głównie w języku angielskim, a uczniowie zadawali ciekawe pytania. Następnie w Amerykańskim Centrum Informacji odbyła się prezentacja pt. Comic Books and Movies, dotycząca amerykańskiej kultury popularnej. Najważniejszym punktem wycieczki były rozmowy z turystami z zagranicy w języku angielskim. Podzieleni na trzy grupy uczestnicy wycieczki zadawali pytania turystom z m.in. Ameryki, Holandii, Belgii, Japonii, Egiptu, Indii, Irlandii, Rwandy, Włoch, Anglii, Walii, Afganistanu i Hiszpanii. Było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ język angielski naprawdę był narzędziem komunikacji i porozumienia. Przeprowadzone rozmowy pomogły w przełamaniu bariery językowej i pozwoliły na wykorzystanie swoich umiejętności z języka angielskiego w praktyce. Uczniami opiekowali się i pomagali w rozmowach Piotr Solecki i nasz dobry znajomy z Kanady – Max. Nie zabrakło również elementu lokalnego, odwiedziliśmy Katedrę Wawelską, aby podziwiać dzieło słynnego mistrza z Urzędowa - Jana Michałowicza. Była to niezwykła wycieczka!

Przygotowała:

Małgorzata M. Solecka


 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies