Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Wycieczka do American Corner

W ramach projektu „Scenes from Urzędów in English ” uczniowie klas VI odwiedzili amerykańskie centrum kultury i informacji American Corner w Lublinie, które jest jednym z sześciu takich miejsc w Polsce. Oferuje ono bezpłatny dostęp do informacji o Stanach Zjednoczonych. Głównym celem centrum jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego, historii, kultury USA i wspólnych wartości takich jak sprawiedliwość, tolerancja, czy bezpieczeństwo. Wśród zasobów American Corner znajdują się książki i multimedia dotyczące różnych dziedzin życia w USA, a także nauki języka angielskiego. Uczniowie grali w edukacyjne gry planszowe dotyczące kultury USA w języku angielskim oraz gry komputerowe wspomagające naukę języka angielskiego. Zwiedziliśmy również nową multimedialną filię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. W ofercie Biblio oprócz książek znajdują się filmy, audiobooki, koncerty na DVD, gry planszowe, konsola do miksowania i gry multimedialne.

Przygotowała:

Małgorzata M. Solecka


 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies