Aktualności

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Zgodnie z ustawą z dn. 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych Ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606), na podstawie art. 22b i 22c ustawy z dn. 13 maja 2016 r. od 15 lutego 2024 r. obowiązują nowe regulacje dotyczące wszystkich typów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.

W związku z powyższym nasza szkoła opracowała i wdrożyła procedury oraz standardy ochrony małoletnich. Standardy wprowadzane tzw. ustawą Kamilka, mają chronić dzieci przed różnego rodzaju przemocą nie tylko szkolną, ale też domową, nie tylko rówieśniczą, ale również ze strony pracowników szkoły.

Dokument POLITYKA ORAZ PROCEDURY OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM W ZESPOLE SZKÓŁ OGOLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W URZĘDOWIE zamieszczony został na stronie internetowej ZSO w zakładce Dokumenty.

 

Ewelina Mielniczek

Dyrektor ZSO

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies