Aktualności

Historia rodzinna Mai została doceniona pierwszą nagrodą w konkursie wojewódzkim

Zainteresowanie przeszłością rodziców, dziadków i pradziadków zazwyczaj przychodzi za późno, gdy już ich nie ma i nie mamy kogo zapytać o ciekawe fakty i zagadki rodzinne. Konkurs „Rodzinna historia” daje szanse by zdążyć… .

XV edycja tego konkursu została zorganizowana przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Historii UMCS, Centrum Badań nad Historią Regionalną
i Lokalną oraz Muzeum Narodowym w Lublinie. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży najnowszą historią.
Adresowany jest do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych województwa lubelskiego. Tematem prac miły być rodzinne historie opisujące prawdziwe zdarzenie z lat 1939 - 1989 r., którego uczestnikiem lub obserwatorem był ktoś z rodziny lub znajomych opisującego. Inspiracją do przygotowania mogły być stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z lat 1939 (od wybuchu II wojny światowej) do wyborów czerwcowych 1989 r. XV edycję konkursu honorowym patronatem objęli: Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

Prezentację multimedialną o losach swojej rodziny przygotowała uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Urzędowie Maja Gozdalska. Praca została wysoko oceniona i Maja zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Dyplom i nagrody otrzymała z rąk Barbary Oratowskiej, zastępcy dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie. Opiekunem merytorycznym laureatki konkursu była nauczycielka historii Anna

 

Wnuk-Bednarczyk.

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies