Aktualności

Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała.

Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Przysłowie to bardzo często sprawdza się w naszym życiu. Dlatego też 1 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z zakresu postępowania w przypadku złamań lub innych urazów kończyn.

Spotkanie prowadziła dyplomowana pielęgniarka pani Urszula Sadowska pracująca w Klinice Dziecięcej na oddziale ortopedii. Pod jej kierunkiem uczniowie poznali zasady postępowania w przypadku uszkodzeń narządu ruchu. Uczyli się, w jaki sposób unieruchomić, usztywnić chorą kończynę, aby ból był jak najmniej dotkliwy.

Życzymy połamania długopisów na sprawdzianach, a nie połamanych nóg. ????

Anna Cios


Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies