Aktualności

IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego Jagiellonowie

 

W dniu 3 marca 2023 r. podczas Dnia Patrona odbył się finał konkursu powiatowego, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie i Starostwo Powiatowe w Kraśniku. W tym roku do konkursu przystąpiło 22 uczniów wraz z 13 opiekunami ze szkół z terenu powiatu kraśnickiego. Były to szkoły podstawowe z: Bobów Kolonii, Kowalina, Księżomierzy, Leszczyny, Liśnika Dużego, Moniak, Skorczyc, Świeciechowa, Terpentyny, Urzędowa, Wilkołaza. W tej edycji zadaniem uczestników było wykonanie pracy przestrzennej: zabytek, symbol, wydarzenie związanej z panowaniem Jagiellonów w Rzeczypospolitej, a w szczególności z naszym regionem. Typ prac zgłoszonych na konkurs był różnorodny: makiety, figurki, rzeźby, chorągiew, drzewo genealogiczne, zamki. Dobór materiałów do ich wykonania także był dowolny, a były to: glina, papier, masa solna, tektura, styropian, drewno, plastik, guma itp. Każdy uczeń zaprezentował swoje dzieło, a następnie jury oceniło prace.

Wyniki konkursu były następujące: I miejsce – Zuzanna Cięszczyk klasa VI Szkoła Podstawowa w Bobach Kolonii, II miejsce – Aleks Wierzchowiak klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Liśniku Dużym, III miejsce – Alicja Słowik klasa VIII Szkoła Podstawowa w Urzędowie.

Sponsorami nagród dla wszystkich uczestników i opiekunów było Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gmina Urzędów, Towarzystwo Ziemi Urzędowskiej. Koordynatorem konkursu była pani Anna Wnuk-Bednarczyk.

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies