Aktualności

Wycieczka z Urzędowa do Stalowej Woli i Sandomierza

Wycieczka z Urzędowa do Stalowej Woli i Sandomierza

W dniu 23 listopada odbyła się wycieczka uczniów z klas VI ZSO Urzędów do dwóch miast: Stalowej Woli i Sandomierza. Opiekunami byli nauczyciele Magdalena Buczak, Anna Wnuk-Bednarczyk i Piotr Solecki.

Zwiedziliśmy Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Wystawa „COP dla Przyszłości. Ludzie- Przemysł-Architektura” oraz „Narodziny Innowacyjnego Przemysłu w Polsce” ukazały rozwój gospodarczy ziem polskich w okresie międzywojennym. Uczestniczyliśmy również w warsztatach „Miasteczko”. Przejazd do Sandomierza zregenerował nasze siły i zwiększył apetyt na dalsze zwiedzanie.

Spacerkiem przez Rynek w Sandomierzu doszliśmy do Muzeum Diecezjalnego Dom Długosza. Twórcy Muzeum kierowali się troską o zachowanie tradycji narodowej, budzącym się w okresie zaborów zamiłowaniem do historii i poszukiwań chwały dawnej Polski. W otoczeniu Domu Długosza w 2015 r. powstało założenie ogrodowe nawiązujące do tradycji Sandomierza okresu Renesansu. Kompozycję przyrodniczą tworzy rekonstrukcja kwaterowego ogrodu ziół leczniczych sławnego lekarza i botanika, kanonika Marcina z Urzędowa wraz z gatunkami roślin rodzimych, rosnących w Sandomierzu w XVI w. Na koniec naszej wycieczki skorzystaliśmy z możliwości odwiedzenia jedynej w Polsce interaktywnej wystawy ziół, naparów i wszelkich roślinnych czarów. Czary Napary czyli Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa to miejsce ciekawe i warte odwiedzenia szczególnie dla mieszkańców Urzędowa.

Anna Wnuk-Bednarczyk

 

Galeria zdjęć

________________________________


 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies