Aktualności

Poznajemy naszą urzędowską nekropolię

Uczniowie klasy VI b w dniu 3 listopada zwiedzili urzędowski cmentarz. Opiekunowie czyli Pan Andrzej Słowik i Pani Anna Wnuk-Bednarczyk przybliżyli historię tego miejsca oraz zwrócili uwagę na najciekawsze zabytki przeszłości. Uczniowie zadawali pytania związane z osobami, które spoczywają na cmentarzu lub zostały upamiętnione w sposób symboliczny. Zapalone znicze i godne zachowanie świadczą o tym, że młode pokolenie potrafi otoczyć szacunkiem tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Podczas powrotu do szkoły poznaliśmy historię Domu Aleksandra Golińskiego. Miejsce to bardzo związane jest ze świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, chociażby poprzez postać, goszczącego tu przez 3 dni w 1915 r., Józefa Piłsudskiego.

 

Galeria zdjęć

________________________________

 

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies