Aktualności

Wypadek, nieprzytomny????? Co robić?????

Uczniowie klas siódmych już wiedzą, ponieważ 13 maja 2022 roku brali udział w zajęciach dotyczących udzielania pomocy przedmedycznej. Szkolenie z zakresu RKO prowadził pan Wojciech Pomorski.

Resuscytację krążeniowo-oddechową stosuje się w sytuacjach, gdy doszło do zatrzymania akcji serca i polega ona na wykonywaniu uciśnięć klatki piersiowej. Jest to jedna z najważniejszych czynności ratowniczych, ponieważ ratuje życie,   a może wykonać ją każdy. Uczniowie obserwowali, jak prawidłowo przeprowadzić RKO. Pan Wojciech objaśnił i zademonstrował, w jaki sposób należy przeprowadzić masaż serca. Uczulał na błędy popełniane przez ratujących. W szkoleniu wykorzystany był fantom posiadający wizualizację krążenia i przepływu krwi do mózgu z użyciem technologii LED. Dzięki czujnikom służącym do wykrywania i analizowania skuteczność resuscytacji, osoba przeprowadzająca masaż serca otrzymywała informacje zwrotne np. o niedokładnym  uciskaniu klatki piersiowej. Uczniowie zapoznali się również z zasadami postępowania przy zadławieniu.

Aktywność uczniów w czasie szkolenia świadczy o dużym zainteresowaniu i chęci niesienia pomocy poszkodowanym.

 

Anna Cios

 

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies