Aktualności

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Dzień dobry,
Szkolne Koło Wolontariatu włącza się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" pod honorowym Patronatem Agaty Kornhauser-Dudy i patronatem duchowym Metropolity Lubelskiego ks. Abp Stanisława Budzika. Akcja ma celu zebranie darów dla potrzebującym dzieci z naszego regionu. "Dar serca za dar serca, podziel się tym, co masz, daj odrobinę siebie, to jest najważniejsze" tak mówi pomysłodawczyni i przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego akcji, dziennikarka Radia Lublin, Ewa Dados.
W naszej szkole został utworzony sztab akcji. Proszę o poinformowanie uczniów o prowadzonej zbiórce i propagowanie idei wśród społeczności szkolnej. Liczy się wsparcie potrzebujących, nie zbieramy pieniędzy, tylko rzeczy materialne. Poprosimy o rzeczy nowe.
Zbieramy:
Żywność z długim terminem ważności (m.i. konserwy, olej, słoiki z gotowymi daniami, sosy, zupy, przyprawy, olej)
Słodycze
Środki czystości (np. mleczka do czyszczenia, płyny do naczyń, proszki do prania)
Środki higieny osobistej (np. szampony, mydła w płynie, żele pod prysznic, szczoteczki do zębów, pasty do zębów)
Zabawki dla dzieci
Artykuły papiernicze/szkolne
Ze względu na warunki pandemiczne NIE PRZYJMUJEMY:
używanej odzieży
zabawek typu pluszaki.

Wszystkie produkty można przynosić do sali nr 40 podczas długiej przerwy. Na darczyńców czekają specjalne uśmiechnięte naklejki!
Akcja trwa do 18 grudnia.
Zachęcam do udziału,

Małgorzata Solecka
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies