Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021 roku upłynie w tym roku pod hasłem:

„Przywróć naszą Ziemię”.

 

Bez względu na to, czy jesteśmy na lądzie, czy w kosmosie, łączy nas ta malutka Błękitna Planeta.

 I jest to powód do świętowania.  (post Instagram- NASA)

ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Od tego czasu organizowane są różnorodne wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi  oraz całego społeczeństwa w zakresie promocji ekologii. Musimy mieć świadomość, że o planetę może dbać każdy z nas. Ziemia to dom wszystkich stworzeń. Wszyscy używamy wody, powietrza oceanów i gór. Niestety środowisko Ziemi jest stale niszczone przez nas –ludzi. Dlatego każdy z nas może zaangażować się  w jej ochronę. Podejmij dowolne działania np. porzątaj śmieci w swoim miejscu zamieszkania, zasadź dowolną roślinę, oszczędzaj wodę, gaz i energię elektryczną czy publikuj przydatne informacje z zakresu ochrony środowiska  w Internecie np. na portalach społecznościowych. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Jest to  doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi.

W Międzynarodowy Dzień Ziemi, zatrzymajcie się na chwilę, oderwijcie się od swoich spraw

i zastanówcie się, co zrobiliście dla Matki Ziemi.

Bożena Dąbrowska

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies