Aktualności

UCZCILIŚMY BITWĘ WARSZAWSKĄ UDZIAŁEM W KONKURSIE POWIATOWYM

Uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Urzędowie Jan Wójcik reprezentował ZSO im. W. Jagiełły w V Powiatowym Konkursie Historycznym poświęconym w tym roku Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Organizatorem cyklicznego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim. Konkurs odbył się 1 października 2020 r. w formie on-line dzięki czemu osiągnięty został założony cel edukacyjny, przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczniów.

Członek francusko-brytyjskiej misji sojuszniczej lord Edgar Vincent D ’Abernon uznał, że zwycięstwo Polaków pod Warszawą to osiemnasta najważniejsza bitwa w dziejach świata. Uważał tak z uwagi na jej znaczenie dla kultury, religii, gospodarki i społecznego oraz politycznego rozwoju ludzkości. 

W dniu 9 października 2020 r. uczeń otrzymał dyplom i nagrody za zajęcie trzeciego miejsca od Dyrektora Szkoły w Słodkowie III oraz Patronów. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe Kraśnik oraz Gmina Kraśnik. Opiekunem ucznia był nauczyciel historii Anna Wnuk-Bednarczyk.

                                                                                     Uczniowi serdecznie gratulujemy

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies