Aktualności

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

W dniu 25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Urzędowie rozpoczęła się realizacja V Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

Celem projektu było zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań czytelniczych, promowanie książek  i  czytelnictwa wśród uczniów, włączenie rodziców do wspólnej zabawy.

Projekt polegał na czytaniu wybranych pozycji książkowych i rozwiązywaniu do nich testów. Pytania zawierały wiadomości z treści książki oraz pytania z matematyki, przyrody, geografii, korzystania ze słowników i encyklopedii.  Za  uzyskanie 80% prawidłowych odpowiedzi uczeń otrzymywał znaczki sprawności.

Do projektu zgłosiło się 49 uczniów z klas I-VIII naszej szkoły.  Tytuł znakomitego czytelnika uzyskało 30 osób – zdobyli po 10 sprawności,  9 czytelników uzyskało tytuł aktywnego czytelnika – zdobyli od 6-9 sprawności.

Dnia 11 maja 2020 odbył się test kwalifikacyjny do etapu powiatowego, który wyłonił po 3 zawodników z klas I-IV i V-VIII z największą liczbą punktów.

Dnia 28 maja 2020 odbył się kolejny etap projektu – test powiatowy.

Tytuł mistrza powiatu otrzymali: Agata Kuśmiderska  (163 /170 p.), Karol Kuśmiderski (163/170p.) z klasy VIIIa, Izabela Nowaczyńska (162/170p.) z klasy VIIIb oraz Franciszek Botner (153/170 p.) z klasy IIIa. Wicemistrzami zostali Marcel Gil (125/170p.) z klasy IIa i Anna Ufniarz (106/170p.) z klasy IIIa.

Wszyscy uczestnicy projektu zostali nagrodzeni upominkami w postaci książek lub kompletami długopisów ufundowanymi przez sklepik szkolny.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, życzę dalszych sukcesów.

Dziękuję również rodzicom za zaangażowanie i wspieranie swoich dzieci w realizacji projektu. Od marca projekt realizowany był zdalnie i wymagał od uczestników mobilizacji i śledzenia na bieżąco zmian w regulaminie konkursu.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym projekt będzie realizowany i przyciągnie innych do zabawy z książką.

Informuję, iż nasza biblioteka szkolna w wyniku podjętych działań otrzymała certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników – Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo.

                                                                                                  Koordynator etapu szkolnego

                                                                                                Małgorzata Walicka

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies