Aktualności

Materiały do zdalnego nauczania GEOGRAFII nauczyciel Bożena Dąbrowska od 24-27.03.2020

Klasy V a,b,c

Temat: Pogoda a klimat.

Zapoznaj się z tematem w podręczniku. Wyszukaj w Internecie wpisując w wyszukiwarkę temat prezentacji: Prezentacja o pogodzie by Karolina Hasik on Prezi . Możesz skorzystać z innego dowolnego źródła:  encyklopedii  lub innych prezentacji na ten temat. Zapoznaj się z jej treścią i następnie w  zeszycie zrób krótką notatkę wpisując w postaci  tabelki: składniki pogody/przyrządy pomiaru/jednostki pomiaru. Następnie z dowolnego źródła informacji telewizji, prasy , telefonu wpisz opis pogody, (wykorzystując przygotowaną przez siebie tabelkę) w Twoim miejscu zamieszkania przez trzy dowolnie wybrane dni, o stałej godzinie np. 13 lub 16

 Klasy VI a,b

Temat: Turystyka w Europie Południowej

Zapoznaj się z tematem w podręczniku. Wyszukaj w Internecie wpisując w wyszukiwarkę temat prezentacji: ”Turystyczne bogactwo Europy Południowej by Stanisław Piechowicz on Prezi” . Możesz skorzystać także z innych prezentacji na ten temat. Zapoznaj się z jej treścią. Zrób krótką notatkę w zeszycie wpisując walory przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe omawianego regionu. Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń 1,2 str. 76,77.

Klasy VII a,b

Temat: Poznaj region w którym mieszkasz. (2 godz.)

Wyszukaj w Internecie wpisując w wyszukiwarkę temat prezentacji: ”Region w którym mieszkam by  Zuzanna Orzelska on Prezi” . Możesz skorzystać także z E- podręcznika temat: Środowisko przyrodnicze mojego regionu  punkty 1 i 2 lub innych prezentacji na ten temat. Zapoznaj się z jej treścią. Wykonaj podobny opis regionu Wyżyny Lubelskiej  w zeszycie uwzględniając np.  w którym z pasów rzeźby powierzchni region leży, określ dominujący typ krajobrazu naturalnego występujący w regionie, podaję podstawowe informacje o cechach klimatu, wskazuję na mapie i określam położenie regionu i miejscowości, w której mieszkam. Opisuję cechy środowiska przyrodniczego własnego regionu).

Klasy VIII a,b

Temat: W Amazonii.

Zapoznaj się z tematem w podręczniku. Jeśli chcesz poszerzyć swoje wiadomości obejrzyj film edukacyjny kanał YouTube: Zaginiony Świat Amazonii . Wpisz notatkę do zeszytu: Jakie znaczenie ma las równikowy?

W razie pytań proszę o informację na aplikacji – Messenger( grupy klasowe ) lub na maila          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

LO – geografia

Klasa IILO

Temat: Klasyfikacja państw świata.

Temat: Poznajemy kraje wg kontynentów – ćwiczenia z mapą. (2 godz)

Temat: Zmiany na politycznej mapie świata.

Więcej informacji w tym zadania i ćwiczenia na grupie Geografia – Messenger.

Klasa III LO

Temat: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce. (2 godz.)

Temat: Polska na arenie międzynarodowej. (2 godz.)

Więcej informacji w tym zadania i ćwiczenia na grupie Geografia – Messenger.

Pozdrawiam wszystkich i miłej pracy.

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies