Aktualności

Klasa Ia, IIb, IIIb SP – nauczyciel: Ewelina Mielniczek

Materiały do zdalnego nauczania z języka angielskiego

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przesyłam informacje dotyczące nauczania zdalnego z języka angielskiego na nadchodzący tydzień. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o kontakt drogą mailową. Mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam i mam nadzieję do szybkiego zobaczeniaJ

Klasa Ia

 Poniedziałek  23.03.2020

Temat do zapisania w zeszycie przedmiotowym: Food- rozpoznawanie i nazywanie produktów żywnościowych. Podręcznik strona 50 - proszę posłuchać nagrania z nazwami produktów żywnościowych, następnie zapisać te nazwy do zeszytu po polsku i po angielsku, mile widziane rysunki przy poszczególnych nazwach, tak jak to zwykle robimy na lekcjach. Następnie na stronie 49 w zeszytach ćwiczeń proszę wykonać zadanie. Polega ono na napisaniu po śladzie nazw produktów żywnościowych oraz dopasowaniu tych nazw do obrazków.

Środa 25.03.2020

Temat do zapisania w zeszycie przedmiotowym: The picnic- historyjka obrazkowa.

Podręcznik strona 51- proszę co najmniej 3 razy posłuchać nagrania historyjki, a następnie w zeszytach ćwiczeń na stronie 50 wykonać zadanie. Polega ono na ponumerowaniu  w odpowiedniej kolejności obrazki w historyjce. Zadanie dodatkowe do zeszytów – proszę napisać 4 nazwy rzeczy, które lubi Bud.

Praca domowa-uczymy się nowych słówek –produkty żywnościowe (str. 50 podr.)

Pozdrawiam serdecznie wszystkie dzieciaki i życzę miłej pracyJ

Klasa IIb

Wtorek 24.03.2020

Temat do zapisania w zeszycie przedmiotowym: My bedroom-list z opisem pokoju.

Podręcznik str.44 –proszę posłuchać nagrania, w którym dzieci (Katie, Vlad i Tom) opowiadają o swoich sypialniach. W zadaniu należy przyporządkować opis pokoju do odpowiedniej  osoby. Następnie w zeszycie ćwiczeń na str. 43 proszę wykonać zadanie 1 i 2.  W pierwszym zadaniu czytamy zdania i rysujemy przedmioty na obrazku (książkę, piłkę, lampę i torbę). W zadaniu 2 rysujemy komiks, parasol, lizak i lalkę na obrazku w ćwiczeniu 1 następnie uzupełniamy zdania np. There’s a comic on the chair.

Praca domowa – przeczytaj i przetłumacz na j. polski list Rity, w którym dziewczynka opisuje Tomowi swoją sypialnię.

Czwartek 26.03.2020

Temat do zapisania  w zeszycie przedmiotowym: Round up- utrwalenie słownictwa z rozdziału 5.

W zeszycie przedmiotowym proszę ułożyć 6 zdań z przyimkami in, on under np.: There’s a book on the desk. Następnie w zeszycie ćwiczeń wykonujemy zadanie na stronie 44. Podpisujemy wyrazami z ramki poszczególne przedmioty na obrazku.

Praca domowa- zeszyt ćwiczeń, str. 45, zadania 1,2,3.

Pozdrawiam i życzę miłej pracyJ

Klasa III

Wtorek 24.03.2020

Temat do zapisania w zeszycie przedmiotowym: My blog: My favourite food- tworzenie wpisu na blogu: mój ulubiony posiłek. W podręczniku na str. 50 proszę przeczytać blog. A następnie w zeszycie przedmiotowym napisać swój własny blog na temat ulubionego jedzenia. Praca domowa: wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń na str. 41.

Czwartek 26.03.2020

Temat do zapisania w zeszycie: The pizza song – piosenka. Proszę zapoznać się ze słowami piosenki z podręcznika ze strony 51. Następnie do zeszytu wypisać wszystkie słówka z rozdziału 4 po polsku i po angielsku. (nazwy produktów spożywczych i nazwy posiłków)

Praca domowa: Określ godziny: 2:00, 3:45, 1:50, 6:30, 7:10, 9:25, 11:05, 12:00, 8:15

Zapisz odpowiedzi w zeszycie przedmiotowym.

Pozdrawiam i życzę miłej pracyJ

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies