Aktualności

Misjonarki w Urzędowie

6 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Jagiełły w Urzędowie na zaproszenie Szkolnego Koła Misyjnego prowadzonego przez katechetę Andrzeja Słowika gościły siostry ze ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK NMP KRÓLOWEJ AFRYKI (SIOSTRY BIAŁE). Siostra Anafrida Biro pochodząca z Tanzanii zapoznała uczniów naszej szkoły z życiem w Afryce, powołaniu zakonnym i pracy misyjnej. Przybliżyła duchowość i charyzmat zgromadzenia, którego posługa ukierunkowana jest na Afrykę (ewangelizują w 15 państwach). Natomiast s. Magdalena rodem z Tarnowa opowiedziała o misjach w Ugandzie. Jedyny dom wspólnoty Sióstr Białych w Polsce mieści się w Lublinie przy ul. Chodkiewicza 9.

A.   Słowik

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies