Aktualności

KONKURS „POLSKA NIEPODLEGŁA”

     Siedmiu uczniów ZSO im. W. Jagiełły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska Niepodległa”. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia był nauczyciel historii Anna Wnuk-Bednarczyk. Zakres konkursu dotyczył odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej u dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem konkursu była Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Zgłoszenia kandydatów były przyjmowane w wersji elektronicznej a w dniu 28 października 2019 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu. Test konkursowy składał się z trzydziestu pytań zamkniętych i jednego pytania otwartego. Uczniowie komputerowo wypełniali test wiedzy. W kategorii uczniów szkół podstawowych, klas 7-8 do etapu centralnego zakwalifikował się z naszej szkoły Dawid Pomorski z klasy VIII b.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska Niepodległa odbył się w czwartek, 5 grudnia 2019 r. w Krakowie w hotelu Europejskim przy ul. Lubicz 5.

Runda finałowa, czyli test wiedzy oraz pytania otwarte, odbyła się w dwóch częściach. Po potyczkach finałowych 30 uczniów z całej Polski z trzech kategorii otrzymało nagrody a koordynatorzy szkolni podziękowania. Następnie uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na obiad, a następnie na wycieczkę po Krakowie. Dawid ukończył rywalizację jako finalista z bagażem cennej wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

                                                                   Anna Wnuk-Bednarczyk  

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies