Aktualności

„URZĘDOWSKIE WIATRAKI 2018”

„URZĘDOWSKIE WIATRAKI 2018”

Dnia 22 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Jagiełły w Urzędowie uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Celem konkursu było propagowanie   odnawialnych źródeł energii. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było skonstruowanie maszyny wiatrowej (wiatrak) , spełniającej określone wymagania techniczne i kubaturowe.

Eliminacje regionalne turnieju dla województw południowo - wschodnich (mazowieckiego, kieleckiego, podkarpackiego i lubelskiego) odbyły się w Puławach w Zespole Szkół Technicznych im.Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Wojska Polskiego 7, 24-100 Puławy. Wykonane przez drużyny wiatraki były oceniane w trzech kategoriach: „NAJWIĘKSZA MOC”, „NAJWIĘKSZE OBROTY”, „NAJWIĘKSZY MOMENT”.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej drużyny z ZSO w Urzędowie , zajęły następujące miejsca:

 • I miejsce - „LUDIBRIA VENTI” -Maksymilian Słowik, Miłosz Olcha, Wiktor Wilczopolski
 • II miejsce – „BAMBUSIE” - Kacper Stępniak, Karol Puchajda, Jakub Witek
 • III miejsce – „WIATRO-ŁAMACZKI” - Alicja Słowik, Oliwia Gozdalska, Emilia Wilczopolska
 • IV miejsce – „BHO” - Krzysztof Jacniacki
 • V miejsce – „DREWNIACY” - Jan Wójcik, Maciej Wójcik
 • VI miejsce – „CZERWONY PAŹDZIERNIK” - Łukasz Dzikowski, Mateusz Bożek, Jakub Klecha
 • VII miejsce – „SĄ GORSI” – Amelia Gręda, Magdalena Gołębiowska, Paulina Bijak

Pozostałe drużyny z innych szkół zajęły kolejne miejsca.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

 • VI miejsce – „VENTUS INTERFECTOREM” - Stanisław Lizak, Wojciech Lizak
 • VIII miejsce – „ŚMIGŁO” - Jakub Wośkowski, Wojciech Solis, Wiktoria Uzarek
 • XIII miejsce – „GUDŁAJ” - Kacper Cholewiński, Patryk Złotek, Jakub Dwornikiewicz
 • XVIII miejsce – „FERRO MOLENDINA” - Jakub Paszkowski, Gabriela Wójtowicz

W turnieju w kategorii szkoły ponadgimnazjalne uczestniczyło 47 drużyn.

Drużyny , które zajęły pierwsze trzy miejsca, otrzymały nagrody rzeczowe : wiertarki, szlifierki kątowe i wkrętarki akumulatorowe. Dzięki pokonaniu konkurencji "WIATRAKI z ZSO URZĘDÓW" będą teraz podbijać stolicę i rywalizować ze szkołami z całej Polski. Zwycięzcy wezmą udział w Finale „VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”, który odbędzie się 9 grudnia 2018 roku w Piasecznie.

Zdjęcia: Stanisław Lizak

Opiekunem drużyn jest p. Wojciech Słowik.

 

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies