Aktualności

Bawimy się w teatr – „Kopciuszek”

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i rodzaj ekspresji twórczej uczniów. Są też doskonała formą uzupełnienia treści programowych z języka polskiego, sprzyjają utrwaleniu wiadomości, doskonalą umiejętność wyrażania uczuć za pomocą gestów, ruchów, barwy głosu, integrują zespół klasowy, ośmielają do prezentowania się szerszej publiczności.

         16 kwietnia uczniowie klasy IVB wspólnie z nauczycielem języka polskiego – panią Anną Buławą zaprezentowali na szkolnej scenie inscenizację znanej baśni braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Najpierw wykonali scenografię, przygotowali rekwizyty i kostiumy, zadbali też o efekty dźwiękowe i piękne piosenki. Podczas publicznej prezentacji sztuki nie zabrakło też tańców, śpiewu oraz nastrojowej muzyki. Mamy nadzieję, że przedstawienie podobało się uczniom, którzy przekonali się, że czasami warto przenieść się na kilkadziesiąt minut w magiczny świat teatru i spróbować oderwać się od szarej rzeczywistości, komputera, a przede wszystkim telefonu komórkowego.

         Uważamy, że warto było poświęcić kilka godzin na wspólne działanie, które integrowało zespół klasowy, ośmielało do występu przez publicznością, motywowało do wspólnej pracy i wesołej zabawy.

                                                                                                                 Anna Buława

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies