Aktualności

„Jest w nas mania do skakania i zwiedzania!”

13.03.2018 roku uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Lublina. Najpierw odwiedzili obiekt sportowo – rekreacyjny „Mania Skakania”. Na miejscu czekali na nich instruktorzy, którzy udzielili uczniom kilku rad i wskazówek, dotyczących bezpiecznego korzystania z obiektu. Potem przez godzinę czwartoklasiści oddawali się szaleństwu skakania. Miła i profesjonalna kadra instruktorów cały czas czuwała nad bezpieczeństwem uczniów i zachęcała do podejmowania sportowych wyzwań. Czwartoklasiści spędzili niezapomniane chwile, korzystając z wielu atrakcji: skakali do basenów wypełnionych gąbkami, wykonywali powietrzne akrobacje i pokonywali barierę grawitacji, korzystali też ze strefy trampolin i zjazdu tyrolskiego, toczyli pojedynki w basenach z gąbkami.

         Okazało się, że „Mania Skakania” to wspaniałe miejsce dla tych, którzy lubią ruch i emocje, a takich uczniów w klasach czwartych nie brakuje. Zajęcia były doskonałym sposobem na rozładowanie emocji i sprawdzenie swoich umiejętności sportowych.

         Kolejny punkt wycieczki to zwiedzanie Podziemnej Trasy Lubelskiej. Jest to 280 –metrowa trasa turystyczna, biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Spacer zabytkowymi piwnicami dostarczył uczniom wiele emocji. Z zainteresowaniem oglądali oni makiety, przedstawiające rozwój przestrzenny Lublina i panoramę miasta, o których opowiadała pani przewodnik. Punktem kulminacyjnym podziemnego spaceru była, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina. Wizualizacja zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Dziewczynki (i chłopcy!) poszczały, kiedy niespodziewanie usłyszały głośny huk uderzającego pioruna, a mroczne pomieszczenie rozjaśniły błyskawice.

         Na zakończenie wyjazdu wszyscy udali się do restauracji Mac Donalds, aby posilić się przed powrotem do domu.

         Organizatorem wyjazdu była pani Anna Buława. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Małgorzata Smętek i pani Joanna Firlej oraz Dominika Nowakowska – absolwentka naszego liceum, która odbywała w tym czasie praktyki zawodowe i zdobywała kolejne umiejętności w pracy z dziećmi.

                                                                                                                 Anna Buława

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies