Aktualności

Spotkanie z poezją

W dniu 16 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z niezwykłym twórcą poezji panem Janem Stanisławem Kamykiem Kamińskim. Jako lekarz stomatolog rozwija swoją pasję od kilku lat i wydał już cztery tomiki wierszy.

Jan Stanisław Kamyk Kamieński wywodzący się z Bęczyna jest publicystą dość wszechstronnym. Po opublikowanych wcześniej dwóch monografiach rodzinnych, wydane wiersze świadczą o różnorodnych możliwościach autora. Obfitość poruszanej przez Autora tematyki i gatunków poetyckich, świadczy także o jego możliwościach twórczych. W utworach tych można dostrzec wahania pióra, anachroniczne odniesienia stylistyczne, pewną chropawość rytmu, ale nie da się nie dostrzec lotnego umysłu i celnych sformułowań. Nikt nie może przewidzieć swojego losu. Kontynuując to „swoje pisanie”, ustali zapewne w przyszłości swój własny, rozpoznawalny styl i gatunek poetycki.

Pan Stanisław wspólnie z żoną prezentował swoje publikacje, opowiadał o swojej twórczości i dzielił się swoimi doświadczeniami. W spotkaniu wzięło udział 20 uczniów, którzy lubią poezję i są wrażliwi na wartości, które ona niesie. Organizatorkami spotkania były panie z biblioteki szkolnej.

 

Anna Wnuk-Bednarczyk

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies