Aktualności

Wyjazd na spektakl „Tajemniczy ogród”

28 listopada 2017 roku uczniowie czwartych klas szkoły podstawowej wybrali się do Centrum Kongresowego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na spektakl muzyczny pt. „Tajemniczy ogród”. Przedstawienie w reżyserii Cezarego Domagały przygotował zespół aktorów współpracujących z Beskidzką Agencją Artystyczną.

Zanim jednak uczniowie obejrzeli sztukę, najpierw odwiedzili restaurację McDonald’s, by zjeść drugie śniadanie i nabrać sił na dalszą część pełnego wrażeń dnia.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na barwne, pełne emocji widowisko. Opowieść Frances Hodgson Burnett's pokazywała losy rozpieszczonej sieroty, której przyszło mieszkać u bogatego, ale pełnego goryczy wuja. Świat dookoła niej wydawał się przeraźliwie smutny, pełno w nim było sztywnych reguł zachowania i zakazów. W widowisku wykorzystano, oprócz symbolicznej scenografii, projekcję multimedialną, aby barwnie przybliżyć młodemu widzowi egzotyczne krajobrazy i piękne miejsca, w których rozgrywała się akcja przedstawienia.

„Tajemniczy ogród’ to uroczy spektakl, który można polecić wszystkim uczniom. Okazuje się bowiem, że ciekawość świata i dobroć odmieniają życie wuja oraz innych mieszkańców smutnego domu. Sztuka wzruszała, bawiła i zmuszała do refleksji, chociaż były w niej także momenty zabawne, piosenka i taniec. Wszystkim uczniom klas czwartych podobała się historia o powrocie wiosny do tajemniczego ogrodu i do zimnych ludzkich serc. Uczniowie w drodze powrotnej do szkoły dzielili się swoimi wrażeniami i uwagami o spektaklu.

Organizatorem wyjazdu była nauczycielka języka polskiego - pani Anna Buława, a opiekę nad uczniami pełniła pani Małgorzata Smętek i pani Joanna Firlej.

Poniżej prezentujemy fotogalerię z wyjazdu.

                                                                                                                                             Anna Buława

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies