Aktualności

„URZĘDOWSKIE WIATRAKI 2017”

Dnia 25 listopada 2017 roku uczniowie Gimnazjum i Liceum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Jagiełły w Urzędowie uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Celem konkursu było propagowanie   odnawialnych źródeł energii. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było skonstruowanie maszyny wiatrowej (wiatrak) , spełniającej określone wymagania techniczne i kubaturowe.

Eliminacje regionalne turnieju dla województw południowo - wschodnich (mazowieckiego, łódzkiego, kieleckiego, podkarpackiego i lubelskiego) odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Końskich. Wykonane przez drużyny wiatraki były oceniane w trzech kategoriach: „NAJWIĘKSZA MOC”, „NAJWIĘKSZE OBROTY”, „NAJWIĘKSZY MOMENT”.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej drużyny z ZSO w Urzędowie , zajęły następujące miejsca:

• I miejsce „WUNDERWAFFE” - Michał Ambrożkiewicz, Kamil Kurda, Albert Grudziński – Gimnazjum;

• II miejsce „PARIETALE OS” - Jakub Wośkowski, Patryk Gajewski, Dawid Kowalski – Gimnazjum;

• III miejsce „MSK TEAM V2” - Szymon Grabowski, Jakub Wieczorek, Miłosz Cisłak – Gimnazjum;

• V miejsce „JANUSZE WIATRAKÓW” - Miłosz Olcha, Maksymilian Słowik, Wiktor Wilczopolski – Szkoła Podstawowa;

• VIII miejsce „BTURBO” - Mateusz Brytan, Karol Dzikowski, Jakub Nożyński – Gimnazjum;

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

• VI miejsce „POGROMCY WIATRU” - Stanisław Lizak, Angelika Mikita – Liceum Ogólnokształcące;

• VIII miejsce „LOTY” - Justyna Tomaszewska, Monika Wośko, Justyna Wieczorek - Liceum Ogólnokształcące;

• X miejsce„ ŚMIGACZE V8” - Kacper Cholewiński, Mikołaj Gozdalski, Jakub Paszkowski - Liceum Ogólnokształcące;

Drużyny , które zajęły pierwsze trzy miejsca, otrzymały nagrody rzeczowe : wiertarki, szlifierki kątowe i wkrętarki akumulatorowe. Dzięki pokonaniu konkurencji "WIATRAKI z ZSO URZĘDÓW" będą teraz podbijać stolicę i rywalizować ze szkołami z całej Polski. Zwycięzcy wezmą udział w Finale „VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”, który odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Warszawie.

Sukces, który odnieśli uczniowie naszej szkoły , nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania młodzieży w budowę turbin wiatrowych i wielu godzin testów w tunelu aerodynamicznym. Tunel został skonstruowany na potrzeby testów przez pracowników ZSO Urzędów.

Opiekunem drużyn jest p. Wojciech Słowik.

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies