Aktualności

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to uroczystość, która na trwale weszła do ceremoniału Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie. Stąd też w dniu 8 XI 2017 roku swoje święto mieli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku szkolnym do uroczystości ślubowania klas pierwszych przygotowywało się 42 uczniów, w tym 17 uczniów ze szkoły macierzystej, 14 uczniów ze Szkoły Filialnej w Bęczynie i 11 uczniów ze Szkoły Filialnej w Rankowskim.

Na wstępie uczennica ZSO – Beata Chudzicka, która wystąpiła w roli prowadzącej powitała gości, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość - Burmistrza Urzędowa – pana Jana Woźniaka, Dyrektora Ośrodka Kultury w Urzędowie –panią Teresę Kaźmierak, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Urzędowie – panią Annę Grzebulską , Dyrektora ZSO – pana Zbigniewa Gawdzika, Wicedyrektor Szkoły - panią Małgorzatę Marzycką, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły – panią Anetę Gajewską oraz licznie zgromadzonych rodziców uczniów.

Zanim uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania popisywali się przed gośćmi deklamacją wierszy, śpiewaniem piosenek, wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ekologii, opowiadali o symbolach tożsamości narodowej, swoim kraju i mieście. Ten swoisty „egzamin” utwierdził zgromadzonych w przekonaniu, że pierwszaki zasługują na miano uczniów.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Gawdzik przyjął ślubowanie uczniów na sztandar szkoły i dokonał pasowania pierwszoklasistów.

Uroczysty charakter miało też wręczenie legitymacji szkolnych uczniom przez gospodarza miasta i gminy pana Jana Woźniaka, a także dyplomów przez Wicedyrektor Szkoły - panią Małgorzatę Marzycką oraz podarunków przez rodziców.

Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Gawdzik składając uczniom życzenia wyraził przekonanie, że dotrzymają złożonego przyrzeczenia. W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Burmistrz Urzędowa pan Jan Wożniak gratulując uczniom pięknego występu, życząc samych sukcesów w szkole i przekazując prezenty pierwszoklasistom. Pierwszoklasiści zostali też obdarowani słodkościami przez pozostałych gości. Wierszowane życzenia złożyli im również uczniowie klasy II z wychowawczynią – panią Joanną Kasiak.

Na zakończenie uroczystości w imieniu rodziców głos zabrała pani Agnieszka Dorosz dziękując Panu Dyrektorowi za symbol pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej, wychowawcom za przygotowanie uroczystości, gościom za przybycie na uroczystość i poświęcony czas, życząc dzieciom, by nigdy im nie zabrakło uśmiechu i radości z bycia uczniem. Zaprosiła również gości i uczniów na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

Podziękowania rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości w imieniu wychowawców klas pierwszych: pani Barbary Gozdalskiej i pani Grażyny Witek i swoim własnym składa

Regina Gajewska

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies