Aktualności

Sukces uczniów ZSO im. W. Jagiełły w IV Wojewódzkim Konkursie Historycznym

W dniu 14 listopada 2017 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pod hasłem „W hołdzie bohaterom”. Jego organizatorem było XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. Mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Konkurs zorganizowany w 700-lecie miasta Lublina poświęcony był pamięci Lublinian, którzy pozostawili po sobie bogaty dorobek w dziedzinie gospodarki, polityki i kultury. Bohaterami IV edycji konkursu byli m.in. Piastowie, Jagiellonowie, postaci kultury – Józef Czechowicz, Julia Hartwig, Hieronim Łopaciński, Juliusz Osterwa, Wincenty Pol, Bolesław Prus, Henryk Wieniawski, przemysłowcy - Vetterowie, Moritzowie, Plage, Laśkiewicz, Obrońcy Lublina 1939 roku, działacze Solidarności 1980.

Po części artystycznej przygotowanej przez młodzież z XXIX Liceum i przemówieniach zaproszonych gości rozdano nagrody laureatom i podziękowania nauczycielom. Oskar Turkowski z klasy VI Szkoły Podstawowej zajął trzecie miejsce a Marlena Milczach z klasy II gimnazjum w ZSO w Urzędowie uplasowała się na miejscu drugim. Uczniowie przygotowali prace literackie: „Dzień z życia Karola Rudolfa Vettera” i „Rozwój przemysłu w Lublinie na przełomie XIX i XX wieku” . Gratulujemy laureatom i zachęcamy innych uczniów do zdobywania wiedzy i rywalizacji w następnych konkursach.                                                                                        

                                                                                                   Anna Wnuk-Bednarczyk

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies