Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Aktualności

Gimnazjalistki z Urzędowa w finale konkursu o ziemiaństwie

Ogólnopolski konkurs ph. „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa” to trzecia edycja konkursu o ziemiaństwie. Celem projektu było przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa oraz poznawanie i dokumentowanie często trudnej i dramatycznej historii ziemian. Pierwsze miejsce w województwie w tym Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zajęły uczennice Gimnazjum w Urzędowie - Alicja Jacniacka i Martyna Węgorowska. Alicja przygotowała pracę o majątku w Kłodnicy natomiast Martyna pisała o dworze w Godowie.

W dniu 2 czerwca 2017 r. laureaci etapu wojewódzkiego odbyli eliminacje ogólnopolskie, podczas których ustnie prezentowali swoje prace. Po egzaminie młodzież uczestniczyła w wycieczce pt. „Śladami polskiego ziemiaństwa”. Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Uczennice z Urzędowa reprezentujące województwo lubelskie zakończyły konkurs z tytułami finalistek. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

 Anna Wnuk

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies