Aktualności

Pochód Książki ulicami Urzędowa

W dniu 17 maja 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej w ZSO im. W. Jagiełły w Urzędowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami wzięli udział we wspaniałej imprezie promującej książki i czytelnictwo. Pochód, wyruszył z placu przed szkołą i przemieszczał się przez Rynek w kierunku Ośrodka Kultury. Po powitaniu wszystkich uczestników przedsięwzięcia przez organizatorów rozpoczęło się głośne czytanie jednej z ulubionych książek dziecięcych – „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło” Andrzeja Maleszki. Lektorami zostali m.in. pani dyrektor Ośrodka Kultury w Urzędowie, pani dyrektor szkoły i nauczyciele. Następnie na scenie każda klasa prezentowała własne stroje i hasła promujące czytelnictwo. Publiczność nagradzała ich brawami a prowadzące imprezę licealistki słodyczami. Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim za udział, przygotowanie strojów oraz transparentów i zachęcili kolejny raz do przyjaźni z książkami. Pochód ponownie przeszedł w kierunku szkoły i zakończył się przed jej budynkiem. W przyszłym roku planujemy kolejną edycję pochodu, który jest oczekiwanym wydarzeniem dla miłośników czytania i wspaniale wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w szkole i w społeczności lokalnej.    

Małgorzata Walicka, Anna Wnuk

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies