Aktualności

Bridge of books – dar Ambasy USA

Bridge of books – dar Ambasy USA dla Szkoły w Bęczynie

Mała biblioteczka o wadze 30kg i objętości kilkudziesięciu książek dostała się w małe ręce dzieci. Uczniowie z zaciekawieniem otwierali wielkie pudło i wyciągali coraz większe książki. Wszyscy zgromadzili się dookoła i jak ze studni wiedzy czerpali kolorowe egzemplarze wprost z USA. Przeglądaliśmy książki, podziwialiśmy ilustracje i od razu czytaliśmy interesujące fragmenty. Wśród chłopców powodzeniem cieszyły się pozycje z zakresu fantasy i świata potworów. Dziewczynki ekscytowały się pięknymi ilustracjami z bajek, a niektóre upodobały sobie serię książeczek przedstawiających poszczególne stany Ameryki. Odkrywaliśmy różnice pomiędzy książkami polskimi i amerykańskimi i poznaliśmy różne rodzaje literatury. W paczce znalazło się tyle różnych pozycji, że wystarczy nam na do końca projektu i jeszcze dłużej. Dziękujemy za tak miły niespodziewany prezent. W tym samym dniu wykorzystaliśmy pierwszą książeczkę z grami dla małych dzieci. To była zabawa! Szkoła Filialna w Bęczynie otrzymała zasób książek anglojęzycznych dzięki uczestnictwu w projekcie językowym. Projekt „Once Upon a Time in Bęczyn – Pewnego razu w Bęczynie” realizowany jest w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Przygotowała:

Małgorzata M. Solecka

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies