Aktualności

„Wielka Liga Czytelników”

„Wielka Liga Czytelników” w Szkole Podstawowej w Urzędowie

„Najlepszą rzeczą, jaką rodzice mogą zrobić

dla szczęścia i przyszłości swego dziecka,

jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności

i radykalne ograniczenie telewizji"

Koźmińska I., Olszewska E., „Wychowanie przez czytanie”

 

            Od października 2016 roku do lutego 2017 roku w naszej szkole realizowany był pierwszy etap Ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu było tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

            Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI
i polegał na przeczytaniu dziesięciu wybranych książek z listy zaproponowanej przez organizatorów, rozwiązywaniu testów i zdobywaniu sprawności. Uczniowie, którzy zdobyli dziesięć sprawności przystąpili do testu kwalifikacyjnego do półfinału.

            Do projektu zgłosiło się 32 uczestników w klasach I-III i 8 z klas IV-VI. Dziesięć sprawności zdobyło 20 uczniów z klas młodszych, z czego do testu kwalifikacyjnego przystąpiło 13 dzieci, a z klas IV-VI test kwalifikacyjny rozwiązywało 4 uczniów. Do półfinału zakwalifikowały się osoby z największą liczbą punktów: w kategorii klas młodszych - Alicja Zdybel kl. III a, Natalia Flisek kl. II a i Anna Jurak kl. II a, w kategorii klas starszych - Paweł Kuśmiderski kl. VI a, Izabela Nowaczyńska kl. V b i Karol Kuśmiderski kl. V a.

            W dniu 8 marca 2017 r. odbyło się spotkanie podsumowujące szkolny etap projektu, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy i nauczyciele języka polskiego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy „aktywnego czytelnika” w roku szkolnym 2016/2017 oraz nagrody książkowe. W trakcie spotkania podzielono się wrażeniami odnośnie projektu i zgłoszono wniosek o kontynuacji działań w zakresie promocji i propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w kolejnych latach.

Spotkanie zakończyło się integracją rodziców, uczniów i nauczycieli przy słodkim poczęstunku oraz prezentacją przysłów, aforyzmów i cytatów o książce.       

            Koordynatorami etapu szkolnego były Małgorzata Walicka i Anna Wnuk.

                                                                                              Małgorzata Walicka i Anna Wnuk

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies