Aktualności

Teatr bliżej widza

Teatr bliżej widza - czyli spektakl „Skąpiec” w naszej szkole!

            22 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białymstoku, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera ,,Skąpiec”.

            W spektaklu wzięła udział trójka aktorów, która zmierzyła się z archaicznym tekstem i przystosowała go dla potrzeb współczesnego widza. Aktorzy wystąpili w maskach i charakterystycznych strojach, które oddawały klimat epoki Moliera. Gra w tak ograniczonym składzie wymagała od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej i głosowej. Znakomitą kreację stworzył aktor, który wcielił się w rolę tytułowego skąpca – Harpagona.

            Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki komedii Moliera. Mamy też nadzieję, że dzieło Moliera nakłoniło uczniów klas pierwszych gimnazjum do przeczytania książki i zapoznania się z problematyką dzieła.

            Dekoracje były bardzo ubogie, ale aktorzy białostockiego teatru zaciekawili widzów oryginalnym pomysłem na tę sztukę.

                                                                                                                                                      Anna Buława

 

Galeria zdjęć

________________________________

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies