Aktualności

Kulig klas IIIA i IIIB

Kulig jest rodzajem zabawy organizowanej w karnawale, której często towarzyszy muzyka oraz zabawa przy ognisku. To także doskonały sposób spędzenia wolnego czasu, dlatego 10.02. 2017 roku chętni uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum wzięli udział w kuligu zorganizowanym przez panią Agnieszkę Mańkowską.

            Uczniowie wyjechali autobusem spod szkoły o godzinie 1030 i udali się w kierunku lasu w Bęczynie. Na umówionym miejscu czekały na nich sanie, zaprzężone w konie. Gimnazjaliści zajęli wygodne miejsca i ruszyli na sannę do pobliskiego lasu. Pogoda była wprost wymarzona na przejażdżkę, dlatego uczniowie odwiedzili cmentarz wojenny żołnierzy niemieckich i austriackich z I wojny światowej w Chruślankach Józefowskich, na którym znajdują się prochy żołnierzy poległych w walkach w lipcu 1915 roku. W drodze powrotnej uczestnicy kuligu z uwagą obserwowali piękno otaczającej ich malowniczej okolicy. Później orszak złożony z kilku konnych zaprzęgów udał się w miejsce wyznaczone na ognisko. Wszyscy piekli smaczne kiełbaski i pili gorącą herbatę. Po zregenerowaniu sił uczniowie ponownie wyruszyli na krótką przejażdżkę, a następnie wrócili do szkoły.

            Kulig był miłym i ciekawym doświadczeniem. Wszystkim uczniom dopisywał dobry humor. Gimnazjaliści doszli do wniosku, że tego typu zajęcia na świeżym powietrzu powinny być organizowane znacznie częściej.

            Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Agnieszka Mańkowska, pani Anna Buława, pani Danuta Lizak i pan Mirosław Mikos.                      

autorka artykułu

Weronika Jachowicz

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies