Aktualności

Przegląd Gminny 20 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Quo vadis"

Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w konkursach recytatorskich, których celem jest promowanie młodych talentów, popularyzacja literatury pięknej i upowszechnianie kultury żywego słowa oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

         W dniu 25 października 2016 roku w sali Ośrodka Kultury w Urzędowie odbył się Przegląd Gminny 20 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. Wzięło w nim udział 23 uczestników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Urzędów. W przeglądzie uczestniczyło aż 13 recytatorów z naszej szkoły.    Do etapu powiatowego jury zakwalifikowało czterech recytatorów z ZSO w Urzędowie: Izabelę Nowaczyńską z klasy V szkoły podstawowej, Nikolę Ciseł –uczennicę klasy II gimnazjum, Patryka Pikułę i Weronikę Jachowicz – uczniów klasy III gimnazjum.

         Dnia 3 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym odbyły się Eliminacje Powiatowe konkursu. Po wysłuchaniu 36 recytatorów jury postanowiło nominować do Turnieju Wojewódzkiego 5 recytatorów, wśród których znalazła się Nikola Ciseł – uczennica klasy II naszego gimnazjum, którą do konkursu przygotowała pani Monika Siekaczyńska. Ponadto jury wyróżniło 8 recytatorów, wśród których znalazł się również uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Urzędowie - Patryk Pikuła, którego do konkursu przygotowała pani Anna Buława.

         Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

         Nagrodzonym i wyróżnionym recytatorom serdecznie gratulujemy! Trzymamy mocno kciuki za Nikolę i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich konkursu.

        

                                                                                                  Anna Buława

 

Galeria zdjęć

________________________________

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies