Aktualności

Wieści religijne cz.2

Z okazji Tygodnia Misyjnego, który w tym roku szkolnym odbył się w dniach 23.09 – 29.09.2016r. nasza szkoła we współpracy z Publicznym Przedszkolem w Urzędowie włączyła się do akcji ,, Kup pan szczotkę” To już druga edycja . Zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla uczniów afrykańskich, misyjnych szkół. Aby zapewnić  dzieciom  profilaktykę przeciwpróchniczą  polscy misjonarze uczą dzieci szczotkowania zębów. Poprzednie, zebrane przed dwoma laty szczoteczki zdążyły się już zużyć.

Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. 54 uczniów ze Szkoły Podstawowej chętnie do niej przystąpiło – szczególnie z nauczania początkowego. Akcją w naszej szkole zajęli się katecheci p. Grażyna Sadowska i p. Andrzej Słowik, zaś rozpropagował Samorząd Szkolny.

Uczniom i ich rodzicom bardzo dziękujemy w imieniu dzieci z Afryki.

Przygotowała Grażyna Sadowska.

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies