Aktualności

Wieści religijne

W dniach 11.09 – 19.09. 2016 r. w Kościele obchodziliśmy VI Tydzień Wychowania pod hasłem: ,,Zawsze jest wyjście. Uczynki miłosierdzia programem naszego życia”.

Oprawę Mszy św. w parafialnym kościele św. Mikołaja w dniu 11.09.2016 r. przygotowali uczniowie z kl. V b Szkoły Podstawowej. Modliliśmy się za zmarłych nauczycieli i wychowawców, których Pan postawił na drogach naszego życia, a także za wszystkich odpowiedzialnych w naszej Ojczyźnie za dzieło wychowania młodego pokolenia.

Tegoroczny VI Tydzień Wychowania okazał się pomocny we wszystkich ich staraniach i przeżywanych trudnościach.

09. 10. 2016 r. wspominaliśmy Apostoła Bożego Miłosierdzia - św. Jana Pawła II przeżywając XVI Dzień Papieski - ,, Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Hasło nawiązywało do Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Po Mszy św. o g. 11.30 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klas V – VI Szkoły Podstawowej przygotowali kiermasz domowych ciast. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup 16 paczek z przyborami szkolnymi dla uczniów naszej szkoły, którzy znajdują się w trudniej sytuacji materialnej. Wolontariusze dali świadectwo miłosierdzia - niesienia pomocy dzieciom, które są w potrzebie.

21.10.2016 r. w wigilię wspomnienia św. Jana Pawła II grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej zaprosiła wszystkich parafian na wspólną modlitwę dziękczynną za owoce Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 oraz obecność papieża Franciszka w Polsce. Montaż słowno – muzyczny oraz nabożeństwo różańcowe w językach świata przygotowali uczniowie z kl. VI a pod opieka p. Grażyny Sadowskiej i p. Małgorzaty Ufniarz. Do wspólnej modlitwy wraz z rozważaniami na temat Miłosierdzia Bożego włączyły się p. Małgorzata Chudzicka, p. Anna Wnuk, p. Ewelina Mielniczek oraz p. Agnieszka Mańkowska.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwe zaangażowanie.

             Przygotowała Grażyna Sadowska.

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies