Strona główna

Niezwykły pochód książki - maj 2016

 

 

NIEZWYKŁY POCHÓD KSIĄŻKI

 

W dniu 18 maja 2016 r. ulicami Urzędowa przeszedł Pochód Książki. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Urzędowie oraz Filii w Bęczynie i Rankowskim uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu promującym literaturę i czytelnictwo. Wśród zebranych znalazło się wiele postaci książkowych. Piękne stroje i charakteryzacja spowodowały, że w Urzędowie zrobiło się baśniowo. Na urzędowskim miejskim rynku zostały odczytane hasła z transparentów, które reklamowały książki i czytelnictwo. Uczestnicy wznosili też okrzyki na cześć książki. Kulminacyjnym punktem obchodów było spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się prezentacja przebranych postaci. Prowadzeniem imprezy promującej czytelnictwo zajęły się uczennice liceum, które również wcieliły się w role: Andersena, Książki i inne. Osoby, które przygotowały przebrania i wystąpiły w pochodzie zostały nagrodzone książkami. Organizatorami tego przedsięwzięcia, które pozytywnie zapisało się w pamięci społeczności Urzędowa była biblioteka szkolna ZSO im. W. Jagiełły.

Anna Wnuk

 

Link do galerii zdjęć

_________________________________________________________________________________________

 

       
 

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies