Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… - oglądamy „Dziady”

         Rok 2015 to czas ważnych rocznic dla polskiego teatru. W 250. rocznicę powołania z inicjatywy królateatr Stanisława Augusta Poniatowskiego Teatru Narodowego, a tym samym ustanowienia teatru publicznego w naszym kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił oddać hołd ludziom i instytucjom tworzącym teatr, który jest jednym z najważniejszych obszarów życia kulturalnego i społecznego i ogłosił bieżący rok Rokiem Polskiego Teatru Narodowego.

 

         Z okazji tak wspaniałego jubileuszu 4 grudnia 2015 roku uczniowie gimnazjum po dziadyraz kolejny udali się do teatru. Tym razem wybrali się do CKiP w Kraśniku na spektakl pt. „Dziady II” i obejrzeli sztukę w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES z Wrocławia. Była to klasyczna adaptacja dzieła Adama Mickiewicza, która przedstawiała pogański obrzęd święta poświęconego zmarłym przodkom.

         Spektakl bardzo spodobał się zebranej licznie publiczności. Znakomita gra aktorska, muzyka, potęgująca nastrój grozy i tajemniczości oraz wspaniała gra świateł ułatwiły uczniom zrozumienie wymowy dzieła. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Danuta Bijak, Katarzyna Kapica i Katarzyna Dziczkowska. Organizatorem wyjazdy była nauczycielka języka polskiego pani Anna Buława.

opracowała Anna Buława

 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies