Strona główna

Sukces w konkursie pt. „Kronika Dziejów Lublina”

W dniu 1 grudnia 2015 r. na Zamku Lubelskim odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu plastyczno-historycznego „Kronika Dziejów Lublina”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie i Muzeum Lubelskie w Lublinie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Konkurs został ogłoszony w związku z 600. rocznicą urodzin Jana Długosza.

Uroczystości towarzyszyła wystawa 29 prac uczniowskich wykonanych na konkurs, występy grupy tańca dawnego, wykład o życiu i działalności Jana Długosza, czytanie fragmentów opracowań kronikarza, prezentacja pamiątkowego banknotu wydanego z okazji 600. rocznicy urodzin Jana Długosza.

Główną nagrodę w konkursie otrzymała uczennica II klasy gimnazjum w ZSO im. Władysława Jagiełły w Urzędowie Wiktoria Krzeczowska. Prace wykonali również: Monika Wośko, Kamila Kasperska i Aleksander Kamaszka z gimnazjum. Opiekunem uczniów była Anna Wnuk. Młodzież uczestniczyła w ciekawym przedsięwzięciu i otrzymała piękne nagrody.  

Wiktoria jako laureatka konkursu udzielała wywiadów dla Kuriera Lubelskiego, Radia Lublin i Radia „R”.

                                                   Anna Wnuk


 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies