Strona główna

„URZĘDOWSKIE WIATRAKI 2015”

W dniu 28 listopada 2015 roku uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Celem turnieju jest propagowanie odnawialnych źródeł energii i w tym też celu należało zbudować maszynę wiatrową (wiatrak) spełniającą określone wymagania techniczne i kubaturowe.

Eliminacje regionalne turnieju dla czterech województw (mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, lubelskiego) odbyły się w Warszawie w Zespole Szkół Nr 12. Udział w nich wzięły dwie drużyny z naszej szkoły: „TURBO FAST” w składzie Zbigniew Szociński, Mateusz Ligęza, Albert Rola oraz „Śmigacze” w składzie Kacper Cholewiński, Filip Dziczkowski, Łukasz Maciejewski. Obydwie drużyny wypadły bardzo dobrze, plasując się wysoko w klasyfikacji generalnej po przeprowadzonych trzech konkurencjach tj. „NAJWIĘKSZA MOC”, „NAJWIĘKSZE OBROTY”, „NAJWIĘKSZY MOMENT”. Ostatecznie „Śmigacze” zajęli VI miejsce, eliminując ponad 30 innych drużyn i wezmą udział w Finale „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” 6 grudnia 2015r. w Warszawie. Opiekunami drużyn byli p. Anna Wojtak, p. Wojciech Słowik.

Życzymy szczęścia „Śmigaczom” i trzymamy kciuki, bo do pokonania tym razem będą drużyny z całej Polski.

P.S. Może „MAŁE WIATRAKI Z URZĘDOWA” uczniów ZSO Urzędów będą miały więcej szczęścia w wykorzystaniu swoich szans.

Przygotował:

Wojciech Słowik


 

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies