Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Wycieczka na spektakl pt. „Romeo i Julia”

           „Romeo i Julia” to najpopularniejsza tragedia Wiliama Szekspira i najczęściej wystawiany spektakl teatralny. Historia zwaśnionych rodów i zakochanej do szaleństwa pary młodych ludzi jest znana chyba wszystkim. Doczekała się ona niezliczonych wersji teatralnych, telewizyjnych i filmowych, dlatego też dnia 29.10.2015 roku 45 uczniów klas II gimnazjum wybrało się do Centrum Kongresowego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na spektakl pt. „Romeo i Julia”.

         Gimnazjaliści obejrzeli klasyczną inscenizację sztuki, przygotowaną przez Teatr Współczesny w Krakowie. Jej scenariusz powstał w oparciu o  najsłynniejsze dzieło Williama Szekspira, jednego z najwybitniejszych dramatopisarzy w historii literatury światowej. Historia namiętnej, nieszczęśliwej miłości, niszczonej przez nienawiść zwaśnionych od lat rodów Kapuletów i Montekich, przypadła uczniom do gustu, a bogate kostiumy i klasyczny tekst przybliżyły młodym widzom piękno teatru elżbietańskiego .

         Organizatorem wyjazdu była pani Anna Buława – nauczyciel języka polskiego, a nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Agnieszka Mańkowska i pan Wojciech Słowik.


1

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies