Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Wyjazd na Węgry

         25 września 2015 roku, grupa 23 uczniów z ZSO Urzędów wraz z opiekunami, wyjechała na Węgry na zaproszenie burmistrza miasta partnerskiego Nádudvar. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu w akademiku, udaliśmy się na kolację do Szkoły Podstawowej. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci przez panią dyrektor szkoły oraz pana burmistrza Imre Beke. Pan burmistrz oraz władze Nádudvar, w obecności tłumacza, przedstawili program naszej wizyty. Po kolacji udaliśmy się na odpoczynek. Następny dzień był pełen wrażeń. Po śniadaniu młodzież wzięła udział w warsztatach Szkoły Zawodów Ludowego Rękodzieła. Młodzież mogła spróbować własnych sił lepiąc z gliny różne przedmioty lub przy użyciu filcu, mydła i wody tworzyć piękne, kolorowe kwiaty. Był również czas na zabawy taneczne. Wieczorem w sali koncertowej domu kultury, obok grup węgierskich, nasza młodzież zaprezentowała swój program artystyczny, na który złożyły się tańce narodowe i regionalne. Uczennica Aleksandra Surdacka zaśpiewała piosenkę pt. „Lipka”. Po występie, uczniowie wzięli udział w dyskotece oraz zaprezentowali swoje umiejętności podczas gry w kręgle. Następnego dnia zostaliśmy zaproszeni do warsztatu pana Istvana Fazekasa, gdzie mogliśmy obserwować jego pracę przy kole garncarskim. Pan Fazekas opowiadał o swojej pasji, prezentując liczne zbiory muzeum rodzinnego. Kolejną atrakcją była Zagroda z Końmi „Davida”, w której młodzież mogła spróbować swoich sił w siodle. Później spędziliśmy miło czas na kompleksie basenów z wodą z gorących źródeł. Natomiast wieczorem w Centrum Sportowym Miasta, w zależności od zainteresowań, jedni grali w piłkę nożną lub kręgle, inni wyciskali poty na siłowni. W ostatnim dniu pobytu na Węgrzech, nasza młodzież mogła obserwować uczniów podczas zajęć praktycznych i podziwiać ich rękodzieło. Następnie po obiedzie w sali konferencyjnej, odbyło się oficjalne pożegnanie delegacji z Polski. Padło wiele mi- łych i ciepłych słów pod adresem naszej młodzieży. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę upominek w postaci glinianego garnuszka z pracowni pana Fazekasa Ferenca. My również podziękowaliśmy stronie węgierskiej za zaproszenie i serdeczne przyjęcie w mieście Nádudvar. Na ręce pani dyrektor szkoły złożyliśmy kosz pełen słodyczy z Polski. Ta wizyta na Węgrzech na pewno zapadnie głęboko w pamięci naszych uczniów.

 

Opiekunowie: Monika Jastrzębska, Małgorzata Smętek, Marcin Markiewicz, Wojciech Słowik.


 

 

 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies