Strona główna

Wycieczka do Zamościa

W dniu 6 X 2015 r. uczniowie klasy II a i III a udali się na wycieczkę do Zamościa, którego fundatorem był hetman Jan Zamojski. Zamość był potężną twierdzą, która skutecznie oparła się najazdom wrogów. Uczniowie mieli możliwość zwiedzać bastion VII z nadszańcem ,oglądać ekspozycję mundurów i uzbrojenia z czasów funkcjonowania zamojskiej twierdzy .          

Po przejściu na Rynek Główny mogli podziwiać przepiękne kamieniczki i potężny Ratusz /popatrz na zdjęcie z młodą parą/.Zwiedzili też Rynek Solny i Rynek Wodny. Kolejną wielką atrakcją było zwiedzanie zamojskiego ZOO.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Szczebrzeszyna - gdzie jak mówi porzekadło - chrząszcz brzmi w trzcinie.                                            

Mimo późnej pory powrotu nikt nie marudził i nie narzekał, a wszyscy uczestnicy wycieczki wyrażali chęć uczestniczenia w następnej. Uczniami opiekowały się panie: Regina Gajewska, Joanna Kasiak , Joanna Firlej ,Renata Mital.  

                                                        Opracowanie : Regina Gajewska 


                                                                                                                                               

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies