Strona główna

ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIECIE

W dniu 18 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy Va i VI b oraz IVa szkoły podstawowej i III a gimnazjum przygotowali inscenizację ph. „Boże Narodzenie w różnych krajach świata”. Widzowie mogli poznać tradycje świąteczne w takich państwach jak: Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Meksyk, Cypr, Szwecja, Francja, Belgia, Hiszpania, Malta, Rosja, Austria, Czechy, Stany Zjednoczone, Wenezuela. Polskie zwyczaje z jednej strony są bogate i wyjątkowe, z drugiej strony w pewnym stopniu podobne do tradycji w innych państwach. Słowo mówione zostało uzupełnione prezentacją multimedialną oraz kolędami w języku angielskim i języku niemieckim oraz piosenką hiszpańską. Natomiast gimnazjalistki przygotowały scenkę w języku angielskim pt. „Przy świątecznym stole”.

Dzięki zaprezentowanemu programowi dzieci zdobyły wiele informacji o życiu różnych narodów i w świątecznym nastroju spędziły godzinę lekcyjną. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: pani Kamili Suszek i pani Anny Wnuk.

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies