Strona główna

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

pdpzW bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole działania w ramach akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już 22 edycja tej ogólnopolskiej akcji. Prowadzona jest ona zawsze przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, rozbitych, w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. 23 listopada w Urzędowie, podobnie jak w wielu miejscowościach w całej Polsce, odbyła się wielka uliczna zbiórka darów. Zbieraliśmy wyłącznie dary rzeczowe: odzież, obuwie, zabawki, żywność długoterminową, słodycze, środki czystości oraz ziemiopłody. Dary zbierane były w siedzibie sztabu akcji, czyli w budynku naszej szkoły i w okolicy sklepów spożywczych w Rynku.

Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać 365 kg produktów (w tym 243 kg żywności długoterminowej, 35 kg ziemiopłodów, 56 kg odzieży, 15 kg środków czystości, prawie 9 kg słodyczy, obuwie, zabawki i książki – łącznie około 8 kg). Część produktów (105kg) została przekazana podopiecznym Domu Dziecka w Kraśniku. Pozostałe dary zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Urzędowie, a następnie rozdzielone między potrzebujących mieszańców naszej gminy.

Serdeczne podziękowania dla ofiarodawców. Gorąco dziękujemy wolontariuszom (Paulinie Gajewskiej, Kindze Broniec, Emanueli Biguszewskiej, Klaudii Pagacz, Wiktorii Gozdalskiej, Jakubowi Paszkowskiemu, Julicie Rakwał, Gabrieli Suchowolak), którzy poświęcili swój czas i dzielnie dyżurowali w punktach zbiórki.

Katarzyna Kapica

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies