Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszej licealistki - Klaudia Pagacz w etapie wojewódzkim Olimpiady Biologicznej

Uczennica naszego Liceum OgólnokształcącegoKlaudia Pagacz z klasy III LO przystąpiła w bieżącym roku do Olimpiady Biologicznej. Konkurs ten stwarza uczniom wybitnie uzdolnionym możliwość współzawodnictwa z rówieśnikami z całego kraju, rozbudza zainteresowania biologią, wspiera też młodzież w podejmowaniu studiów na uczelniach wyższych. Aby wziąć udział w Olimpiadzie nie wystarczy wykazać się ogromną wiedzą, należy również przygotować pracę badawczą. Przygotowania do Olimpiady Klaudia rozpoczęła już w poprzednim roku szkolnym. Od czerwca do sierpnia 2014r prowadziła pod opieką nauczycielki biologii badania, a następnie na podstawie uzyskanych wyników przygotowała pracę naukową. Tematem pracy był: „Wpływ etanolu oraz substancji lotnych z kawy i napoju energetyzującego na zachowanie muchy domowej (Musca domestica L.)”. Prace uczestników Olimpiady są recenzowane przez pracowników uczelni wyższych. Praca Klaudii Pagacz została oceniona bardzo wysoko (49p na 50 p możliwych do zdobycia) i zajęła jedno z czołowych miejsc. Dzięki temu będzie ona reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim Olimpiady Biologicznej. Jest to ogromny sukces naszej licealistki , tym bardziej, że z całego województwa znalazło się w nim zaledwie 40 uczniów. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Urzędowie jest też jedyną uczestniczką Olimpiady z naszego powiatu.

Gratulacje dla Klaudii i życzenia wielu dalszych sukcesów.

Katarzyna Kapica

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies